Wisbech Bygones Cafe sponsors serve up new kit to Coldham FC

Coldham new kit sponsors
Coldham new kit sponsors

Cambs League Mead Plant & Grab Division 4B side Coldham United FC’s new kit sponsors are Bygones Cafe in Wisbech.

Back, from left: Matt Harrison, Aaron Marshall, Jeff Elsey (capt), Tom Hubbard, John Trower (manager), Louis Casey, Adam Rivett, Dan Hutton, Tom Eggington.

Front: Ryan Clarke, Toby Retchless, Dan Hempson, Dave Knights, Tim Connor, Lee Pennings, Tom Bishop.

Football results – Saturday

John Ablett Cup: Houghton & Wyton Res 1 Chatteris Fen Tigers 2.

Kershaw Premier: Chatteris Town 2 Linton Granta 5.

Mead Plant & Grab 3B: Benwick Athletic v Alconbury Res no result; Guyhirn 1st 1 Wisbech Town Acorns 6.

4B: Coldham United 5 March Rangers Res 1; Outwell Sw’s Res 4 Isleham U R 1; Wisbech T Acorns Res 1 Fordham R 2.

5B: AFC Christchurch v Benwick Res H W/O; Fenstanton R 4 March Soccer Academy 3; L’e Downham Sw’s Res 6 Coldham Utd Res 1; Marchester United 3 Cottenham U A 3; St Ives Rgs R 2 Chatteris Fen Tigers Res 0.

Cambs Junior Cup: Bar Hill R 3 Doddington Utd 1; Leverington Res 0 Chatteris T Res 2; Manea Utd 0 FC Parson Drove 4; Swavesey I’e 3 Wimblington 7; Whittlesey A 3 March Rangers 1. Cambs Low Jun Cup: Wimblington Res 0 Ely Cru’s R 6.

ChromaSport Peterborough & D League

Premier Division: Deeping Rgrs R 4 Sutton Bridge U 4; Leverington Spts 2 Moulton H 5.

Division One: Netherton R 1 Tydd St Mary 3.

Division Four: Long Sutton Res 2 FC P’boro R 3; Tydd St M Res 1 AFC Stanground A 2.

Division Five: Leverington A 9 AFC Orton 0.

Fixtures Saturday, October 28

Creake Shield: Wimblington v Tuddenham.

John Ablett Cup: Milton A v Chatteris Town, Outwell Swifts Res v Wisbech Town Acorns, Papworth R v Wisbech St Mary B, The Eagle v Benwick Athletic.

Haigh & Peck Cup: Benwick Res v Histon H’nets, Marchester United v Longstanton, Wicken v March Soccer Academy.

Kershaw Premier: Hemingfords U v Chatteris Town.

Senior B: March Town Utd Res v Gt Chishill.

Mead Plant & Grab 1B: Chatteris T Res v AFC Barley Mow.

2B: March Rangers v Soham United R, Swavesey Inst’e v Manea Utd, Wisbech St M A v Doddington Utd.

3B: Somersham Tn R v Chatteris Fen Tigers.

4B: Coldham Utd v Huntingdon U Res, Wisbech T Ac’s Res Isleham U R.

5B: Cottenham A v Chatteris Fen Tigers Res.

PFA Senior Cup: Leverington Sports v Netherton United.

Peterborough League

Premier Division: Sutton Bridge United v AFC Stanground.

Spalding Inter-Services Cup: Crowland T v Long Sutton, Old Doningtonians v Tydd St M.

Division Two: FC Parson Drove v Bretton NE.

Division Three: Leverington Res v Stamford Bel R.

Division Four: Long Sutton Res v Feeder Rs, Tydd St M Res v Eunice Hunt’n.

Division Five: Premiair R v Leverington A.

Monday, October 30

Peterborough League

Veteran Division Two: Kings Cliffe v Long Sutton Veterans.